מצלמות זעירות, כשהן מותקנות כהלכה, מהוות חלק אינטגרלי מגופו של מי שנושא אותן עליו בעת ביצוע פעילות ספורט או משימה בתוכנית טלויזיה.
כיום נעזרים במיכשור שכזה למגוון רחב של שימושים: כוחות שיטור וביטחון - לצרכי תיעוד, ובכיוון אחר לגמרי - בכל תחומי תרבות הפנאי – בעולם התקשורת, הספורט האתגרי, והפרסום. המצלמות הזעירות מאפשרות גמישות מדהימה ותיעוד יצירתי ומתקדם, בתנאים משתנים.
מיכשור צילום זעיר מבוסס על הישגי הטכנולוגיה בשנים האחרונות בהקטנת גודלם של המכשירים, ובמנגנונים מתוחכמים של הפעלה מרחוק על ידי שלט קווי או אלחוטי. כל זאת תוך שמירה על איכות צילום גבוהה, ברוב המקרים באבחנה גבוהה UHD-FULL HD.

חברת מיקרו וידאו הייתה חלוצה בשימוש במצלמות זעירות בתחום תכניות הריאליטי, עוד כשהתחום היה חדש לחלוטין בישראל (ליתר דיוק -בשנת 1999 ביצענו את הפרוייקט הראשון בתוכנית "החפרפרת" בבימויו של יורם זק (לימים "האח הגדול"). 
כיום כוללות מרבית התוכניות בערוצים השונים, כדבר שבשגרה, שימוש במצלמות ובהתקנים זעירים במקומות בלתי שגרתיים, לצורך קבלת זוויות יוצאות דופן וגם הודות לחיסכון באנשי צוות ובציוד יקר, שהן מאפשרות.

עבודות נבחרות

mkr

(קשת)

את העונה הראשונה של MKR המטבח המנצח צילמנו בכל רחבי הארץ

הרכב בו התקנו את המצלמות התאורה והסאונד היה מסוג רנו פלואנס.

בכדי לא לגרום לאפקט עין הדג בשל הקרבה לעדשות השתמשנו בעדשות פריים ללא עיוות.

בתוך הרכב השתמשנו בתאורה למרות שצילנו ביום בשביל לתת "מילוי" בכניסה למנהרות ולאזורים מוצלים.

את החלונות ברכב ציפינו בשקף “ND” בשביל להשוות את החשיפה בין הפנים לחוץ במידת האפשר בשל השמש החזקה בישראל.

מאחורי הרכב נסע וואן בקרה בו ישב הצוות הטכני ועורכת התוכן סיוון שפיקחה על הכל בזמן אמת.

חיים כהן ורותי ברודו בילו לא מעט זמן ברכבים הזמן הזה אפשר להם להתכונן לקראת המפגש עם המתחרים ובעיקר לדבר בצורה חופשית

בשל האינטימיות שנוצרה ברכב ללא צוות גלוי לעין...

 

 

 

 

 

 

קארפול קריוקי 2021

(כאן)

עונה חדשה בכאן 11 לתוכנית קארפול קריוקי 2021 בהנחיית אודי כגן. 
אורחים כמו נועה קירל, מרגי, גידי גוב, שרית חדד, הדג נחש ורבים אחרים.
צילמנו 24 פרקים לשתי עונות, 14 מצלמות ממותקנות ברכב ב.מ.וו x7 וואן בקרה לעורכת דנה רפ, שממנו הכל מנוהל ברמה הטכנית והתוכן כמובן.
בעונה החדשה נוספו מלא אייטמים מחוץ לרכב שבהם אודי משתעשע עם האורחים, האייטמים נכתבו גם כן על ידי אודי ודנה. היו צילומים בלי רגע דל- מאמין שתהנו לצפות.

 

מונית הכסף 2019

(קשת)

העונה החדשה של מונית הכסף יצאה לדרך. המעבר ל-HD  חייב החלפה של כל הציוד וכמובן כל החיווט. התקנו 8 מצלמות HD 1080 של חברת Blackmagic  עם עדשות PRIME ומכשיר הקלטת סאונד עם 8 ערוצים. באותה הזדמנות גם החלפנו את הלדים בתקרה (16 בכל ריבוע) ובנינו כוורת מעץ מכוסה במסך וידאו לד (256X192 לדים בכל ריבוע), זה מאפשר לנו להקרין ברזולוציה גבוהה קבצי וידאו גם על התקרה. 

בית ספר למוזיקה 2020

(קשת)

בית ספר למוזיקה חוזרים בעונה חדשה הפעם בהנחיית עידו רוזנבלום

את הסעת הילדים לאודישן צילמנו ברכב מסוג Jeep Grand Cherokee 

8 מצלמות שידור דו כיווני לרכב בימוי בו יואב צפיר נתן את ההוראות לעידו באוזניה.

הצילומים נעשו בשמורה וגן הפסלים המקסים ליד ארסוף.

קארפול קריוקי

(כאן)

הפורמט הידוע של CBS עשה עליה בהנחיתו של ניקי גולדשטיין ובהפקתם של סברס הפקות.

הצלחנו לשכנע את האמריקאים לעבוד עם מצלמות של BLACKMAGIC במקום GOPRO שהיו בבייבל המקורי.

הרכב שנבחר הוא וולוו XC90  בסך הכל 15 מצלמות 6 מיקרופונים ותאורה והכל על בסיס של מערכת מתח חיצונית ייעודית. כמובן בלי לקדוח אף לא חור אחד ברכב...

הקלטנו בעונה הראשונה 10 תוכניות עם : עידן רייכל, ריקי גל, קורין אלאל, מוש בן ארי, ירדנה ארזי, טיפקס, מוניקה סקס, שלומי שבת, אייל גולן, דודו אהרון, סטאטיק ובנאל, הראל סקעת, שפיטה...

עליה ב - 17/5/2017 בתאגיד השידור הציבורי "כאן".

 

 

2025

(קשת)

2025 - הפרוייקט הכי מורכב בטלוויזיה
אנחנו שם עם מצלמות זעירות לאורך כל העונה.

 

טעם לחיים

(כאן)

במסגרת הצילומים לתוכנית החדשה ״טעם לחיים״ של קומה הפקות, בנינו סטאפ של 9 מצלמות זעירות קבועות עם עדשות פריים

ומערכת סינכרון שתקל את זמן הדגימה. התמונה עברה טיפול של color correction בליווי הצלם הראשי לתוכנית רמי קצב.

כמו שאתם יודעים מטבח במסעדה זה מקום לא נקי - בכל רגע נתון עם אדים עשן צפוף ורועש. לא קל לצלם שיראה נקי ומרווח, התוצאה מפתיעה מאוד.

 

קומדי סטאר

צביקה הדר

תוכנית חדשה לרשת בה צביקה הדר מנחה תחרות בין 10 קומיקאים שנבחרו ברשת עם הסרטונים שלהם.

בדרך לאולפן צביקה מסיע אותם ברכב ממותקן במצלמות עם תאורה וסאונד כשהכל משודר לוואן בניצוחו של העורך שבי זרעייה.

קליפ לדג נחש

את הקליפ סע של הדג נחש צילמתי עם מצלמת NOKIA OZO  360עבור חברת ההפקות בונמזה.

הייחוד היה בשימוש ב 360 בצורה לא קונבנציונלית, את חומר הגלם הכניסו ל״חלון״ בפורמט 16/9

ובעצם נעשתה תנועה של החומר גלם בתוך ה״חלון״.

בדרך כלל בצילום 360 הצופה מסובב את הראש בשביל לראות מסביבו (זה מצריך משקפי vr) כאן הבמאי סובב את הפריים עבור הצופה

את האפקט lonely planet עשו גם כן עם החומר גלם שצולם ב360-/

המצלמה הנכנסת מתחת למתעמלות יוגה הסענו על גבי רכב עם שלט רחוק שהותאם במיוחד לצילומים.

סצנת הריצה בחוף הים צולמה מווספה עם המצלמה מורכבת מאחור...

וכן הוא באמת רוכב הפוך על האופניים.

ארץ נהדרת

(עבור שידורי קשת)

עונה 15 של ארץ נהדרת – מערכון יאיר נתניהו לאחר פרשת מועדוני החשפנות.

מתקנו רכב באולפני הרצליה בהם מצטלמת התוכנית מידי שבוע, 5 מצלמות זעירות באיכות HD בחיבור ישיר לשולחן הניתוב באולפן. את הרכב העמידו מלפני רקע ירוק בכדי להשתיל את קטעי הנסיעה בעוד הרכב עומד במקום.

פרסומת לפולקסווגן גולף

(עבור אורן הפקות – במאי איתן שריד)

קיבלנו בקשה לבניית אולפן הקלטות ברכב מסוג גולף, 3 ימים שלושה אולפנים שונים עבור 3 הרכבים שונים. את הצילומים עשינו בים המלח, בכרמל, ובמרכז.
בזמן הצילומים נוגן פלייבק ברכב והנגנים ניגנו על הכלים בזמן הנסיעה כשהכל עובד לתחושה אמתית ככל האפשר. הנופים המרהיבים וצילומי הרחפן הפכו את המכלול לכל כך יפה.

 

האח הגדול 2017

(ערוץ 2)

השנה נתבקשתי לבנות מצלמה על גבי משקפים של חברת אופטיקנה במסגרת חסות שהחברה נתנה לעונה זו של האח הגדול.

הרעיון היה לצלם מנקודת המבט של המתמודדים. האתגר היה למצוא מצלמה איכותית מספיק וקטנה שתתאים למידות של המשקפים. 

בשוק ישנם הרבה זוגות משקפי "בילוש" עם מצלמה מובנית הבעיות איתם הן שהם לא של חברת אופטיקנה ובנוסף האיכות שלהם ירודה ומבחינה טכנית זה לא מתאים לשידור.

אחרי מחקר ופיתוח הצלחתי לפרק מצלמה ולהפריד בין החיישן והעדשה מהמח, זה הקטין למינימום את הגודל הפיזי והתוצאה הייתה טובה גם לנותן החסות וגם לאח הגדול מבחינת הנראות והאיכות הטכנית.

בפרק הפתיחה הציג ארז טל את המשקפיים לצופים בבית... תודה על הפרומו.

 

לעוף על המיליון 2017

בעונה החדשה של השעשועון "לעוף על המליון" בהנחיתו של ירון ברובינסקי התווסף אקווריום עם 11 טונות של מים! המתמודד יעמוד על במה מעל אקווריום ובמידה ולא יענה נכון יפול הפעם למים.

לשם כך בנינו מארז אטום למים ובתוכו התקנו מצלמת HD  זעירה שחווטה לשולחן הניתוב בנוסף לכף מצלמה אחת גם כן אטומה בגובה המים בשביל לקבל את הפנים של המתמודד ברגע היציאה מהמים. מצלמת הרחף באולפן לא הצליחה לתת זווית עילית של כל התפאורה גם כן נתנו פתרון עם מצלמה זעירה עם עדשה רחבה במיוחד.

על "רובוט" השאלות הרכבנו מסכי HD וכמו כן בעמדת האקווריום התקנו מסך 10 אינץ' HD  לתצוגת השאלות למתמודד.

הנוחות של ניתוב המצלמות הזעירות כחלק ממערך כל המצלמות חסך הרבה זמן ובשל האיכות הגבוה שלהן לא ניתן להבחין בהבדל באיכות בינן לבית מצלמות האולפן האחרות.

 

 

רמי פורטיס

(הופעה)

פורטיס יצא באלבום חדש, ״מדור פיות״.  את ההופעה הראשונה בבארבי צילמנו עם 11 מצלמות זעירות HD עבור הבמאי פלדי שמצלם בימים אלה סרט דוקומנטרי על רמי פורטיס.

 

 

בנק דיסקונט

עבור חברת ההפקות מולה

התקנו רכב במצלמות נסתרות באיכות HD. לנוסעים נאמר שמדובר ברכב עם מערכת חכמה שתנחה אותם בנסיעה ותיתן להם מידע אישי תוך כדי.

לא מדובר בשחקנים! המתיחה עבדה נהדר, השחקנית שדיברה בצורה מושלמת כמו רובוטית הייתה בוואן בקרה שנסע מאחור ובו ניתן היה לראות ולשמוע את הנוסעים ברכב בזמן אמתי.

השיתוף פעולה היה עם אחד מבני הזוג מה שעזר לקבל את כל המידע האישי אודות הנמתחים.

 

OZO 360

החל מדצמבר 2016 הפכנו להיות היבואן הרשמי הבלעדי של מצלמות נוקיה 360

בעולם המקצועי אין פתרון אחר לצילום ב רזולוציה גבוה עם מצלמה אחת (8 עדשות וחיישנים) ושמונה מיקרופונים. כל זה ללא כאבי ראש של תהליך ארוך של חיבור בין מצלמות (כדוגמת מארזי הגופרו למיניהם)

עברתי הכשרה במשרדי נוקיה באנגליה והמערכת מוצאת להשכרה דרך חברת אוטופיה שירותי צילום ולמכירה דרך חברת מיקרו וידאו. הדרכות וליווי טכני מלא בכל פרוייקט.

הפרסומת הראשונה שצולמה בארץ עם המצלמה הייתה עבור Always בשיתוף עם גוגל ישראל.

 

אשר בן חורין

ארץ נהדרת, קשת ערוץ 2

ארץ נהדרת אשר בן חורין נהג מונית סדרת מערכונים עם יובל סמו בתפקיד אשר בן חורין ואשתו חני מצלמות זעירות במונית (מונית הכסף לשעבר) תכנון בנייה צילום וליווי טכני אבי בנון מיקרו וידאו

מונית הכסף

בבימוי יורם זק ובהגשת עידו רוזנבלום, קשת ערוץ 2

שעשועון הטריוויה, המבוסס על הפורמט הבריטי Cash Cab, שודר בארץ לראשונה ב-2007. במהלך שבע עונות צוידה המונית בציוד של מיקרו וידאו, פירקנו את הרכב והרכבנו בתוכו אולפן שידור שלם, הכולל מצלמות זעירות, מערכת תאורה (220 וולט), מערכת תותחי קונפטי ורכב מעקב שאליו שודרו בזמן אמת נתוני אודיו ווידאו מהמונית הנוסעת

ברוורס עם ארז טל

(תוכנית ראיונות נודדת בהגשת ארז טל) ובראשן - התוכנית החגיגית עם נשיא המדינה (ערוץ 2)

תוכנית הראיונות הדוקומנטרית, בהנחיית ארז טל, משודרת כולה מתוך רכב נוסע. בפרק המיוחד בו התארח נשיא המדינה, מר רובי ריבלין, נתבקשנו לאבזר את הרכב הנשיאותי המשוריין בציוד צילום מתאים, וזאת מבלי ליצור כל שינוי במרכב המקורי (משיקולי אבטחה ועל פי הוראות שירות הביטחון). 

האח הגדול

(ערוץ 2)

בתוכנית הריאליטי, המבוססת על פורמט הולנדי ומשודרת בכ-70 מדינות ברחבי העולם, מותקנות כחמישים מצלמת קבועות בבית האח הגדול, והן מתעדות את המשתתפים 24 שעות ביממה, לאורך כל תקופת שהותם בבית. במקביל לשידור הטלוויזיוני הערוך, משדר ערוץ ייעודי את ההתרחשויות בבית באופן רציף. מצלמות מיקרו וידאו מלוות את המשתתפים במשימות המיוחדות, בין אם במתקן באנג'י, בתוך בריכה או על גבי רחפן

צביקה הדר אולפן מחר שבת

באולפני הרצליה הוקמה תפאורה לתוכנית החדשה של צביקה הדר. נתבקשנו להתקין מצלמות זעירות שיתחברו לשולחן הניתוב ב HD. הבמאי אמיר אוקריניץ רצה לקבל זוויות לא שגרתיות במקומות שאין גישה למצלמת אולפן. בחרנו במצלמות שניתן לשלוט בהן בצורה מוחלטת על מנת שלא יראה הבדל בצבעוניות ובאיכות בזמן הניתוב.

 

מצלמה נסתרת

עד לא מזמן נמנעתי מלתת פתרונות לבקשת מצלמות נסתרות לתוכניות טלוויזיה, הסיבה הייתה שפשוט אין מצלמות איכותיות מספיק עם עדשה ממש קטנה.

עכשיו מצאתי פתרון עם מצלמה באיכות 4K ועם עדשה מזערית. מדובר בפיתוח מיוחד שהקטין ממש למינימום את גודל המצלמה עם שליטה מלאה בכל נתוני הצילום.

 

מצלמת קסדה

לצילומי פרסומת MANIA JEANS עם השחקן אושרי כהן נדרשנו לבנות בזמן שיא התקן על קסדה למצלמה על מנת שהצלם יהיה עם ידיים חופשיות (מצטלמות). על בסיס של קסדת אופנוע בנינו התקן (שניתן לכיוון בהתאם לכל צלם) עליו הוספנו מצלמת SONY 7Sii  עם מנוע לפוקוס שנשלט מרחוק ע''י עוזר צלם.

בנוסף התקנו משדר וידאו דיגיטלי בכדי שהבמאי יוכל לראות מרחוק את הפריים. הסוללה מאחור שמשה כמקור מתח לכל הצרכנים ובנוסף כמשקולת לאיזון.

 

צור קשר

מיקרו וידאו - רח' חיי אדם 6, תל אביב

מתעניינים במוצרי מיקרו וידאו? יש לכם רעיון, שאלה, בקשה? אנחנו כאן, ונשמח לענות!

/כניסה